All matches (147 ) (6) Play (0) Selected (0)
Friendly U17
? Switzerland U17 0-0 Russia U17 ( 0-0 )
Round 1
? Golemo Konjari 0-3 FK Shkendija 79
3. liga Centre
? FK Cadca 0-2 Sport Podbrezova B
Druga liga
? Mornar Bar 0-0 KOM Podgorica
? OFK Igalo 0-0 FK Otrant
U17 Gulf Cup
? U.A.E. U17 0-0 Oman U17 ( 0-0 )
Club Friendly
16:00 Mezokovesdi SE - Hatvan FC
16:30 FC Hennef 05 - โคโลญจน์
16:30 NTSV Strand - ฮัมบูร์ก
17:00 โอลิมเปียกอส - เลวาเดียกอส
17:00 โอโมเนีย นิโคเซีย - อปอลลอน ลิมาสซอล
17:00 เบยร่า มาร์ - โมไรเรนเซ่
18:00 อัลคอลคอน - ราโย่ บาเยกาโน่
18:00 CD Guadalcacín - เฆเรซ
19:00 SCR Peña Deportiva - Coria CF
Friendly U17
16:00 Austria U17 - Croatia U17
Friendly Women
15:00 Austria (W) U19 - Bosnia-H. (W) U19
Friendly
15:30 เอสโตเนีย - มอลตา
17:15 สาธารณรัฐเช็ก - อารเมเนีย
17:30 นอร์เวย์ - เบลารุส
18:00 เดนมาร์ก - ลิกเตนสไตน์
18:00 Lebanon - จอร์แดน
18:15 ตุรกี - รัสเซีย
18:30 แอลเบเนีย - Morocco
18:45 ไอร์แลนด์ - Oman
18:45 เยอรมนี - ฟินแลนด์
01:00 Nicaragua - St Kitts & Nevis
Round 2
20:00 กอริติบ้า - วิตอเรีย BA
22:00 ปาเลสติโน่ - Real Atletico Garcilaso
00:45 สปอร์ต คลับ เรซิเฟ่ - ซานตาครูซ(PE)
00:45 ชาเปโคเอนเซ่ - Cuiabá/MT
00:45 ฟลาเมงโก - ฟิกูเรนเซ่
Round 2
15:00 IF Lyseng - ฮอร์เซ่นส์
15:30 Lystrup IF - แรนเดอร์ส
15:30 OKS Odense - วีบรอก
15:30 Flemløse/Hårby - เอสเบิร์ก
15:30 B 1909 - สคีฟซ์ IK
15:30 VB 1968 - อเมเจอร์
15:30 Frederiksværk FK - ลิงบี้
15:30 B1908 Amager - Marienlyst
15:30 Fredensborg BI - Elite 3000 Helsingor
16:00 Aalborg Freja - AGF อาร์ฮุส
Women 3F Ligaen
16:15 สคอฟรูนเด่(W) - บรอนด์บี้(W)
16:15 สคอฟบัคเค่น (W) - ฟอร์ทูน่า ฮจอร์ริ่ง(W)
16:15 โคลดิ้ง (W) - OB Odense (W)
16:30 Varde IF (W) - เวเจิล(W)
3. Divisjon Avdeling 6
17:00 Vard Haugesund 2 - Vardeneset BK
Divizia A
18:00 สเตอัว บูคาเรสต์ - โปลิเทคนิก้า อายซี่
Highland League
19:00 Deveronvale - Turriff United
19:00 Cove Rangers - Buckie Thistle FC
19:00 Fraserburgh - Rothes
Lowland League
18:45 Gretna 2008 - East Kilbride FC
18:45 อีดินเบิร์ก ยูนิเวอร์ซิตี้ - Civil Service Strollers FC
18:45 Spartans FC - Cumbernauld Colts
18:45 Gala Fairydean - Whitehill Welfare
18:45 Stirling University - BSC Glasgow
Group 3
18:00 โลคาร์โน - เบลลินโซนา
Premier
18:45 รีห์ล - อเบอรี่สวิธ
18:45 บังกอร์ ซิตี้ - นิวทาวน์ เอเอฟซี
18:45 Cefn Druids AFC - คอนนาห์ คิวเอ็น
18:45 Cardiff Met - เดอะ นิว เซนต์ส
Northern Group F
18:45 น็อตต์สเคาน์ตี้ - ฮาร์ทลี่พูล
Group C
16:00 Hapoel Petah Tikva - ฮาโปเอล รามัต กาน
Grupa IV
15:00 Resovia - Trzebinia-Siersza
15:00 Unia Tarnow - Avia Świdnik
15:00 Orleta Radzyn P. - Podhale Nowy Targ
15:00 Sola Oswiecim - Stal Rzeszow
15:00 JKS 1909 Jaroslaw - Karpaty Krosno
15:00 Spartakus Daleszyce - Garbarnia Krakow
15:00 Cosmos Nowotaniec - Podlasie BP
17:00 มอเตรอ รูบิน - Wierna Małogoszcz
Round 1
16:00 กัวดาล - Burgos CF
16:00 Andorra CF - เอร์กูเลส
17:00 CA Cirbonero - พอนเฟร์ราดิน่า
18:00 CD Boiro - CD กัวจูเอโล
18:00 เซสต้าโอ - Villa de Santa Brígida
18:00 SD Amorebieta - UD Socuéllamos
18:00 Atlético Saguntino - SD Formentera
18:30 SD Laredo - Cultural Leonesa
18:30 บาราคแอลโด - SD Zamudio
18:30 CD Calahorra - UD โลโกรนเยส
18:30 เยย์ดา - AE Prat
18:45 Lorca Deportiva CF - La Hoya Lorca
18:45 UE Cornellà - San Sebastian Reyes
19:00 Racing Ferrol - ซาโมรา ซีเอฟ
19:00 อัลบาเซเต้ - เรอัล ยูนิโอน
19:00 Extremadura UD - Atlético Mancha
19:30 CD Toledo - UB Conquense
19:30 Athletic Sanluqueno - เรอัล มูร์เซีย
Druha Liga
15:00 MFK Vítkovice - Prostejov
Regionalliga Süd/Südwest
17:00 สตุ๊ตการ์ต(Am) - Teutonia W-S
17:30 TSV Steinbach - SV วอลฮอฟ แมนเฮล์ม
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
16:15 SV Saar 05 - Röchling Völklingen
17:00 TuS Mechtersheim - SC Hauenstein
17:00 Gonsenheim - FSV Jägersburg
17:00 TSV Schott Mainz - SV Morlautern
Oberliga Baden-Württemberg
16:00 SpVgg Neckarelz - Karlsruher SC II
16:00 Bahlinger SC - Neckarsulmer SU
16:00 SV Spielberg - FSV Hollenbach
16:30 SV Sandhausen II - Göppinger SV
Women Premier
17:00 IA Akranes (W) - IBV เวสต์มานเนียยาร์(W)
18:00 Thor KA Akureyri Woman's - FH Hafnarfjordur (W)
18:00 UMF เซลฟอสส์(W) - KR Reykjavik (W)
19:15 วาลูร์ เรย์ยาวิค (W) - เซนจาร์นาน การ์ดาแบร์(W)
Group I
15:30 Racing Roma - Lupa Roma FC
3. liga West
15:00 MSK Velky Meder - Dunajska Streda B
15:00 Baník Horná Nitra - Druzstevnik Velke Ludince
3. liga Bratislava
15:00 Dunajska Luzna - Lokomotíva Devínska NV
Superettan
17:00 วาลเบิร์ก FC - ออร์ไกร์ท
1/16 Final
18:30 Deportivo Laferrere - เอลมาโกล
22:30 แอดเตริโค ราแฟล่า - โรซาริโอ เซ็นทรัล
Round 4
22:30 โบตาโฟโก้ PB - พัลไมรัส
22:30 พัลไมรัส - โบตาโฟโก้ PB
00:45 ฟลูมิเนนเซ - โครินเธียนส์ (SP)
00:45 อินเตอร์นาซิอองนาล - ฟอร์ตาเลซ่า
Semifinal
22:15 Corinthians/SP U20 - Internacional/RS U20
Quarterfinal
00:10 Independiente Medellín - Junior Barranquilla
00:30 Deportes Tolima - Deportivo Cali
00:45 Ind. Santa Fe - La Equidad
Primera Division
18:30 ดานูบิโอ - เนซิออนแนล มอนเตวิเดโอ
18:30 Boston River - เดเฟนซอร์ สปอร์ติ้ง มอนเตวิโอ
23:00 มอนเตวิดีโอ วันเดอร์เรอร์ - ซีเอ ริเวอร์เพลท
Clausura
23:00 Ureña SC - รีล เอสพ์ปอร์
Clausura Gr. Central
19:00 Caracas FC B - Atlético Venezuela II
19:00 Tucanes Amazonas - ยาราคูยานอส
19:30 Gran Valencia - UCV FC
19:30 Puerto Cabello - Arroceros de Calabozo
Clausura Gr. Oriental
19:00 Diamantes de Guayana - Metropolitanos
19:00 LALA FC - Petroleros (VEN)
19:00 Dep La Guaira B - Angostura FC
19:30 Margarita FC - Mineros B
Clausura Gr. Occidental
19:30 Potros de Barinas - Atlético El Vigía
19:30 Titanes FC - Policía de Lara
19:30 Real Frontera SC - Zamora FC B
20:00 UA Falcón - Atlético Socopó
Round 3
23:00 เดปอร์ติโบ อันโซอาเตกี - โมนาคัส
23:30 FC ซาโมร่า - ปอร์ตูกัวซ่า FC
Invierno
02:00 AD Carmelita - Santos De Guapiles
Regular Season
23:00 ริชมอนด์ คิกเกอร์ - ชาเรสตัน แบทเตอร์รี่
23:00 FC Montréal - วิลมิงตัน แฮมเมอร์เฮด
23:00 Charlotte Independence - FC Cincinnati
00:00 Saint Louis FC - OKC Energy
00:30 Swope Park Rangers - San Antonio FC
02:30 Arizona United - LA Galaxy II
Fall Season